Stiklo paketų priežiūra

Stiklo paviršius valomas tik tam skirtomis cheminėmis priemonėmis naudojant minkštas servetėles. Norint pašalinti nešvarumus negalima naudoti aštrių ar abrazyvinių medžiagų. Stiklas yra lengvai pažeidžiamas ir įbrėžimai gali būti terminių įtrūkimų priežastis.

Stiklas senėja ir jo paviršius (dažniausiai išorinis) darosi jautresnis pažeidimams.

Tamsintų (tonuotų) stiklų paviršiai saulėtą dieną įkaista. Ant tokių paviršių negalima klijuoti tamsių spalvų plėvelių ar kitų šilumą absorbuojančių detalių. Skirtingos temperatūros segmentai sukelia stiklo trūkius. Net šešėliai ant didelio stiklo yra nepageidaujami, nes sukelia terminius įtrūkimus.

Temperatūrų skirtumai sukuria papildomus įtempimus stikle. Arti stiklo negalima statyti buitinių šildymo, vėdinimo ar šaldymo prietaisų. Grūdintas stiklas atsparesnis, todėl tokiose vietose reikia naudoti grūdintą stiklą.

Nešvarumai ant išorinio stiklo dažniausiai atsiranda su lietumi, todėl išorės paviršių apsaugai nuo nešvarumų yra siūlomos medžiagos, turinčios taip vadinamą „drėgmės atstūmino“ efektą. Jos turi teigiamą, bet neilgalaikį efektą.

Stiklo paketai yra trapūs ir sunkūs (1m2 svoris apie 20 kg), todėl jie aptarnaujami naudojant specialią įrangą ir laikantis saugumo reikalavimų.

Domina gaminiai? Turite klausimų?