Straipsniai

Seminaras langų ir pastatų konstrukcijų gamintojams /'16-07-04

Šią vasarą pradėjome atnaujindami žinias apie stiklo ir stiklo paketų galimybes bei naujoves: birželio pirmą dieną Verslo centre „Neapolis“ įvyko seminaras langų ir pastatų konstrukcijų gamintojams.

Čempionų titulas grįžo į Klaipėdą /'15-04-24

Klaipėdos "Etnos" stalo tenisininkės po septynerių metų pertraukos šventė auksinę pergalę - į uostamiestį sugrįžo Lietuvos čempionių titulas. Jos triumfavo Kaune vykusiame Lietuvos stalo teniso moterų komandinio čempionato finaliniame ture.

UAB „Etna“ pelnė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos apdovanojimą

UAB „Etna“ pelnė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos apdovanojimą /'14-03-23

„Etna“ generalinis direktorius Kęstutis Grigaitis – sidabrinės „Darbo žvaigždės“ laureatas.

Laikas keisti senus stiklo paketus /'13-03-12

Lietuvoje stiklo paketai  (SP) naudojami daugiau kaip 15 metų, o masinis naujų langų su stiklo paketais keitimas prasidėjo prieš 10 metų. Per tą laiką jų gamybos technologijos pasikeitė. Labai pagerėjo šilumos laidumo parametrai. Prieš 10 metų šilumos laidumo koeficientas buvo U = 2,6 W/(m2 · K). Dabar praktiškai visų stiklo paketų U = 1,1 W/(m2 · K), t.y. stiklo paketo šilumos laidumas sumažėjo 2 kartus.

Skandinavų patirtis - yrantiems Lietuvos daugiabučiams atnaujinti /'12-08-21

Brangstant šildymui, specialistai mato vienintelę išeitį – šilumos taupymą, atnaujinant kiaurus, neefektyviai energiją naudojančius daugiabučius. Tačiau pilnas renovavimas – gana brangus. Jam sunku prikalbinti kaimynus, nes ne visi turi ar gali sau leisti pasiskolinti kelioliką tūkstančių litų. Be to, augant paklausai, valstybė neturi tiek lėšų, kad galėtų finansuoti visus namus, kuriems verkiant skubios pagalbos.

Remonto technologijos, renovacija

Remonto technologijos, renovacija /'12-08-21

UAB “Etna” tiekia kokybiškas medžiagas fasadų ir siūlių remontui.

Išsiplečiančios tarpinės – puikus sprendimas betono siūlėms sandarinti /'12-08-14

Silpniausia blokinių namų vieta – drėgmės ir vėjų ardomos daugiabučių namų konstrukcijų siūlės. Iki šiol šias siūles remontininkai sandarindavo įvairiais hermetikais. Tačiau tokios siūlės turi keletą ydų – dirbant su hermetiku siūlės neužpildomos 100 procentų, be to, hermetikas aklinai uždaro siūlę ir neleidžia iš konstrukcijos pasišalinti nuo temperatūrų svyravimų susikaupiančiai drėgmei. Taigi, korozijai pasmerkiami sienų blokai.

Balkonų eksploatacijos ir remonto ypatumai

Balkonų eksploatacijos ir remonto ypatumai /'12-08-14

Balkonas – nuo pastato sienos į lauką įsikišusi gelžbetoninė konstrukcija, kuri pastate dažniausiai atlieka gembės funkciją. Nuolatinis balkono sąveikavimas su aplinka, tiesioginė oro sąlygų įtaka daro poveikį jo ilgaamžiškumui ir saugiai eksploatacijai. Dėl to balkono konstrukcijos dėvisi greičiau nei kitos pastato konstrukcijos. Ypač didelį poveikį balkonams daro lietus arba tirpstantis sniegas. Kadangi balkono nuolydis minimalus, vanduo tiesiogiai krenta ant balkono, ant jo paviršiaus pasilieka ligą laiką, giliai įsigerdamas į konstrukcijos betoną ir ardydamas jį. Vanduo ir jame esančios įvairios rūgštinės kilmės cheminės medžiagos keičia šarminę betono terpę, skatina betono eroziją ir armatūros koroziją. Dėl nuolatinio agresyvaus atmosferos poveikio atsiradę pirmieji pažeidimai sparčiai progresuoja ir silpnina balkono konstrukciją.

Apsauginės betono dangos – modernus sprendimas šiuolaikiniams namams /'12-08-14

Ką tik suremontuoti miesto namų fasadai, į kurių remontą investuojamos didžiulės lėšos, švyti gražiausiomis spalvomis ir traukia praeivių bei turistų akį. Tačiau jau po metų kitų spalvingieji pastatai tampa pilki ir niūrūs, neretai persismelkę drėgme, apaugę grybeliais ir pelėsiais, neestetiškai atsilupinėjusias dažais. Modernias technologijas ir šiuolaikines medžiagas Lietuvoje sėkmingai diegianti UAB „Etna“ siūlo pamiršti tai, kas atgyvenę ir Vakarų Europos šalyse seniai nebenaudojama – įprastus fasadinius dažus.

UAB „Etna“ medžiagomis renovuotas Klaipėdos daugiabutis /'08-07-30

UAB „Etna“ prekiauja amerikiečių kompanijos „Tremco“ medžiagomis, kurios idealiai tinka Lietuvos būstų renovacijos darbams. Klaipėdos DNSB „Danės vingis“ pasinaudojo „Etnos“ rekomendacijomis bei pasiūlytomis skandinaviškomis technologijomis ir atnaujino Gedminų g. 6 daugiabutį.

Pamiršote slaptažodį?

Domina gaminiai? Turite klausimų?